SIA ROTONS

SIA ROTONS ir Latvijas uzņēmums, kas ražo lielgabarīta plastmasas izstrādājumus, izmantojot divu veidu tehnoloģijas:
1) rotējošā formēšana (tiek izmantota sērijveida detaļu ražošanai);
2) metināšana ar ekstrūderiem (tiek izmantota nestandarta detaļu izgatavošanai).

SIA ROTONS izpilda individuālus pasūtījumus un piedāvā jau gatavus izstrādājumus – rūpnieciski izgatavotas sūkņu stacijas, plūsmas mērītāju un aizbīdņu akas, individuālo ūdens skaitītāju pieslēguma akas ar siltumizolāciju un arī mazāka izmēra plastmasas izstrādājumus: tvertnes, paletes, barjeras, puķu podus u. c.

Uzņēmuma ražotne ir aprīkota ar rotējošās formēšanas iekārtu polietilēna un polipropilēna detaļu ražošanai, kā arī ar poliuretāna putu dozēšanas iekārtu.  Šo tehnoloģiju apvienošana dod iespēju ražot plastmasas izstrādājumus ar unikālām siltumizolācijas īpašībām.

UZŅĒMUMA VĒSTURE

 • 2006
  SIA ROTONS dibināšana. Uzņēmums sāk izolēto ūdens mērīšanas aku PM500 ražošanu, izmantojot unikālu metodi – iekapsulēšanu poliuretānā.
 • 2007
  Uzsākta kanalizācijas sūkņu staciju diametrā no Dn1200 līdz Dn2500 ražošana.
 • 2009
  Uzsākta taukvielu atdalītāju TS50, plastmasas palešu un ceļa barjeru ražošana. SIA ROTONS sāk izstrādāt arī liela diametra (>Dn 1000) plastmasas grodu sistēmas. Šo produktu izstrādei saņemts LIAA (lia.gov.lv) atbalsts programmā Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde.
 • 2010
  SIA ROTONS uzsāk aku PM400 ražošanu. Vairāk nekā tūkstotis PM400 un PM500 aku piegādāts projektam Šauļos, Lietuvā. Kanalizācijas sūkņu staciju eksports uz Igauniju un Lietuvu. Uzņēmums sāk ražot bioloģiskās attīrīšanas iekārtas ar aerobloku darbības principu.
 • 2011
  Kanalizācijas sūkņu staciju eksports uz Lietuvu, Rumāniju un Krieviju. Projektam Liepājā piegādātas lielākās SIA ROTONS ražotās kanalizācijas sūkņu stacijas (Dn 3000, H=9000 ar sūkņiem Wilo Dn350). Uzņēmums iegūst 3. vietu LIAA rīkotajā konkursā Eksporta un inovāciju balva 2011.
 • 2012
  Uzsākta sērijveida septisko tvertņu RS3000 ražošana. Izgatavotas un piegādātas tvertnes ūdens sagatavošanas sistēmām biomasas koģenerācijas stacijās Olainē un Rīgā, Ziepniekkalnā. Dalība izstādē IFAT2012 Minhenē.
image
SIA ROTONS dibinātājs un direktors
Armands Mucenieks
 • image
 • image

VIDEO SIŽETI

 • Sižets no LNT raidījuma RAŽOTS LATVIJĀ 16.08.2011

  Uzziniet vairāk par mūsu produkcijas sortimentu un to, kādā veidā ROTONS ražotnē tiek izgatavoti liela izmēra plastmasas izstrādājumi, kuriem blakus nostājies, cilvēks izskatās kā sīka skudra!

  ROTONS moto jau desmito gadu – INOVĀCIJA UN INDIVIDUĀLA PIEEJA PROBLĒMU RISINĀŠANAI.